Open/Close Menu Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Kolín, Karoliny Světlé 135

Týden od 3. 6. do 10. 6. 2023 žáci třetího ročníku oboru praktická sestra prožili v Itálii v městečku Porto San Giorgio v kempu Capannina, odkud jezdili v rámci své odborné praxe na exkurze v okolí.

Celý pobyt byl rozčleněn na odbornou, kulturně poznávací a sportovní část.

Odborná část:

Nemocnice Fermo:

V nemocnici ve městě Fermo nás přivítali prof. Guampiero Macarri a lékař Samuele De Minicis, kteří našim žákům stručně představili strukturu celé nemocnice a způsob jejího fungování. Naše žáky velmi zajímaly pracovní a platové podmínky při nástupu do zaměstnání v této nemocnici.

Ve druhé části exkurze jsme prošli oddělení endoskopie, počínaje místností pro přípravu až po sál, kde se zákrok prováděl.

Ve třetí části exkurze jsme online sledovali endoskopické vyšetření a odstranění polypu.

Univerzita Fermo:

Na Univerzitě ve městě Fermo nás přivítaly čerstvé absolventky oboru Diplomovaná všeobecná sestra Rebecca Concetti a Gessica Moriconi, které ve svých prezentacích představily Univerzitu Fermo – fakutlu všeobecného lékařstí a chirurgie.

Provedly nás areálem – žáci viděli studovny, odborné učebny a multimediální učebny.

Kulturně poznávací část:

Exkurze ve firmě Alessandrini ve vesničce Moresco, kde se tradičním způsobem lisují olivy. Součástí exkurze byla ochutnávka místních tradičních specialit. Žáci shlédli video s celým postupem od zasazení stromku až po lisování oleje z plodů.

Skalní město Torre di Palme se nachází asi 5 km od kempu. Šli jsme pěšky podél krásné pláže a poslední kilometr jsme stoupali strmě lesem do sklaního města. Odměnou nám byl krásný výhled na moře a krajinu a úzké malebné uličky s kavárničkami.

Výlet do duchovního městečka Loreto v oblasti Marche, kde již více než sedm století stojí Svatá chýše Marie Nazaretské, tedy původní Mariin dům, který každoročně navštíví 4 miliony poutníků z celého světa.

Sportovní část:

Žáci měli celý týden k dispozici paddleboardy, hřiště na plážový volejbal, petanque a další možnosti sportovního vyžití.

Chtěli bychom poděkovat za kvalitní organizaci tohoto „odborně zaměřeného pobytu“ jmenovitě panu PaedDr. V. Marešovi, P. Marešovi a prof. Adorianu Santerelli za perfektní organizaci především odborné části.

Dále bychom chtěli poděkovat zřizovateli naší školy – Středočeskému kraji – za poskytnutou finanční podporu.

 

Zapsala: Ing. Valerie Štěpánová

  

Write a comment:

*

Your email address will not be published.